Jakieś 7 lat temu zaczęłam poszukiwać odpowiedzi na te pytania. Nie lubiłam za bardzo swojej twarzy, bo pomimo szczupłej sylwetki zawsze byłam dość pulchna na twarzy. Nawet mój partner mówił na mnie “pączuszek”. Zaczęłam więc zgłębiać swoją wiedzę na temat face fitness.
Jakie są 2 szkoły ćwiczeń twarzy i które wg mnie jest bardziej skuteczna?
- Dość chaotyczne i szybkie robienie różnych min jak np. marszczenie brwi, robienie zaskoczonej miny. Jak dla mnie te ćwiczenia mogą dobrze rozruszać mięśnie, ale nie wzmacniają ich efektywnie. Poza tym wydaję mi się, że mogą powodować dodatkowe zmarszczki.
- Powolne i precyzyjne ćwiczenia, gdzie nacisk palców lub całych dłoni służy jak ciężarek. Napina się taki mięsień na ok. 10 sekund, rozluźnia i powtarza taką serię kilka razy. Nie tworzą się przy tym ćwiczeniu zmarszczki i to mnie przekonało.