Medytacja wewnętrznego uśmiechu (11 min)

Spis treści

Z medytacją wewnętrznego uśmiechu spotkałam się już kilka lat temu. Jej nazwa tak mnie zaintrygowała, że od razu kupiłam książkę dotyczącej tej niezwykłej praktyki, która otwiera serce i pomaga uzyskać głęboki spokój.

”Nic, w co się ubierzesz, nie jest ważniejsze od Twojego uśmiechu”. Connie Stevens

Z wewnętrznym uśmiechem można spotkać się w filozofii taoistycznej i ogólnie duchowej, nie jest on związany z żadną religią. Tak jak zewnętrzny uśmiech jest pięknym sposobem na życie dostępnym dla każdego.

Czym jest wewnętrzny uśmiech?

„Ponieważ się uśmiechasz, tworzysz swoje życie piękniejsze.” Thich Nhat Hanh

Żeby wytłumaczyć Ci, czym jest wewnętrzny uśmiech, chciałam skupić się przez chwilę na zewnętrznym uśmiechu. Otóż zewnętrzny uśmiech ma ogromną moc i mocno oddziałuje na umysł. Wystarczy przez chwilę udawać, że jesteśmy szczęśliwi, a nasz mózg zaczyna wytwarzać endorfiny i naprawdę możemy poczuć się radośniej. Niestety ciężko jest tak cały czas się uśmiechać, za to wewnętrzny uśmiech można praktykować cały czas. Wewnętrzny uśmiech schodzi też dużo głębiej niż zewnętrzny. Dokonuje on ogromnych zmian na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. Jak pisał Michael Winn: „w genialny sposób wykorzystuje moc ukrytą w naturalnym odruchu uśmiechu. Nie usiłuje niczego naprawiać ani nie prosi żadnej części nas samych, żeby się zmieniła.” wewnętrzny usmiech

„Prosty uśmiech. Daje początek otwieraniu się Twojego serca i bycia pełnym współczucia do innych.” Dalajlama

Medytacja wewnętrznego uśmiechu jest uniwersalną praktyką, która otwiera serce. Można ją praktykować zarówno siedząc w ciszy, jak i wykonując codzienne czynności. Jej praktyka pozwala odnaleźć spokój i radość. Pewnie znacie osoby, które na co dzień praktykują „wewnętrzne niezadowolenie”. Takie osoby są wiecznie niezadowolone i często narzekają. Mnie także zdarza się przebywać czasami w tak negatywnym stanie umysłu. Jest to przeciwieństwo wewnętrznego uśmiechu. Dlatego zapraszam Was do świadomej praktyki wewnętrznego uśmiechu, który transformuje naszą wewnętrzną skwaszoną minę. Pomimo subtelności tej praktyki, przynosi ona ogromne rezultaty. Zaczynamy promieniować radością i spokojem na zewnątrz. Uśmiech wędruje także do naszego ciała i rozpuszcza napięcia fizyczne i emocjonalne. Poprawia przepływ energii w ciele. Nie walczy i nie usiłuje niczego zmienić na siłę. Wewnętrzny uśmiech prowadzi do głębokiej przemiany, do wewnętrznej alchemii.

Medytacja wewnętrznego uśmiechu

„Życie jest jak lustro. Uśmiechnij się, a ono uśmiechnie się do Ciebie.” Peace Pilgrim

Witaj w medytacji wewnętrznego uśmiechu. Kiedy się uśmiechamy, nasze ciało produkuje biochemię odpowiedzialną za poczucie szczęścia i radości. Uśmiech wędruje daleko. Wewnętrzny uśmiech schodzi jeszcze głębiej. Dotyka i uzdrawia nasze serce, dokonuje zmian na poziomie naszego ciała i umysłu. Rozpuszcza napięcia, uzdrawia ciało i poprawia przepływ energii. Wewnętrzny uśmiech nie walczy i niczego nie próbuje poprawiać ani zmieniać na siłę. Jest lekki i subtelny, a jednocześnie powoduje głęboką wewnętrzną przemianę. Umożliwia nam promieniowanie radością i spokojem na zewnątrz. Transformuje całe nasze życie. Medytacje wewnętrznego uśmiechu możesz praktykować w ciszy z zamkniętymi oczami lub podczas codziennych zajęć. Jest to piękna i subtelna forma medytacji.

Mam nadzieję, że ta medytacja Wam się podoba 🙂

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!