Medytacja oddechu serca [Doświadcz harmonii miłości] 13 min

Spis treści

Medytacja oddechu serca pomoże Ci zharmonizować swój umysł i ciało. Dzięki niej poczujesz więcej miłości, życzliwości i zadowolenia w swoim życiu.

To bardzo prosta medytacja serca, która posiada niezwykły potencjał. Pomoże Co ona się zrelaksować i poczuć swoje serce. Będę Cię prowadził krok po kroku. Zapraszam!

Medytacja oddechu serca

Usiądź teraz wygodnie lub połóż się i skieruj uwagę na okolice swojego serca — na środek klatki piersiowej.

Zauważaj dodatkowo swój oddech. Zauważaj, jak Twoja klatka piersiowa unosi się podczas wdechu i opada podczas wydechu.

Zauważaj każdy kolejny oddech. Wdech i wydech…

Wdech i wydech…

Możesz wyobrazić sobie, że wdychasz powietrze poprzez środek swojej klatki piersiowej i wydychasz również poprzez swoje serce i klatkę piersiową.

Dzięki temu Twoja jest ciągle w okolicy Twojego serca. Przez cały czas tej medytacji.

Pozostaw swoją uwagę w okolicy swojej klatki piersiowej, nie musisz nic robić więcej. Po prostu bądź uważny na doznania, które płyną z okolic Twojego serca.

Po prostu bądź czujny.

Całą swoją uwagę skup tylko w tym miejscu.

Jeżeli pojawia Ci się jakieś doznanie, które jest nieprzyjemne — po prostu zauważ je, poczuj, daj mu uwagę i mentalnie przytul. Zaakceptuj, a następnie puść to doznanie.

Jeżeli pojawi się jakieś przyjemne doznanie, uczyń podobnie. Zauważ, przytul, doświadcz i puść.

Pozwól odejść.

medytacja oddechu serca miłości

Pamiętaj, żeby wracać swoją uwagą w okolicy swojego serca. Niech Twoja uwaga będzie miękka, czuła, delikatna. Nic konkretnego nie musisz czuć, wiedzieć, doświadczać.

Po prostu bądź uwagą ze swoim sercem.

Z każdym kolejnym oddechem i uważnością na Twoje serce, Twój umysł, Twoje ciało i emocje — harmonizują się, uspokajają. A w Tobie pojawia się coraz więcej spokoju, życzliwości, miłości i zadowolenia.

Zadowolenie z tego, co jest. Z tego, gdzie jesteś z tego, co doświadczasz. Mają połączenie ze swoim ciałem, umysłem, emocjami. Jednocześnie wychodząc poza swoją tożsamość i kontaktując się ze swoim sercem.

W ten sposób łapiesz kontakt z czymś transpersonalnym, duchowym.

Dlatego taka praktyka ma potencjał uzdrawiający, uspokajający i wnoszący dużo harmonii do Twojego życia.

Wdech i wydech…

Cały czas uwaga w okolicy Twojego serca. Zauważasz, jak Twoja klatka piersiowa unosi się delikatnie na wdechu i opada na wydechu.

Miękko i delikatnie. Z życzliwością i bez oczekiwań.

Spokojnie, łagodnie. Pozwól sobie rozpłynąć się w tym subtelnym doświadczeniu, w harmonii.

Uśmiechnij się jeszcze na koniec medytacji do siebie. Unieś lekko kąciki ust i podziękuj sobie za praktykę. Za te kilkanaście minut, które byłeś po prostu sam ze sobą.

Daj sobie uwagę i czas.

Ja także dziękuję Ci za wspólną praktykę medytacji. Mam nadzieję, że ta medytacja oddechu serca była dla Ciebie wartościowa.

Sprawdź także nasze inne medytacje prowadzone w tym medytacje na otwarcie serca. Zapraszamy także na nasz kanał na YouTube, gdzie regularnie publikujemy nowe nagrania i medytacje. Do zobaczenia!

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!