Prosta medytacja przed snem [szybkie zaśnięcie] 15 min

Spis treści

Ta prosta medytacja przed snem pomoże Ci uspokoić swój umysł, zrelaksować swoje ciało i zasnąć. Sama dość często stosuję metodę rozluźniania swojego ciała przed snem i delektowania się leżeniem na wygodnej poduszce i pościeli.

To sprawia, że zasypiam bardzo szybko i bardzo lubię ten moment tuż przed zaśnięciem. Zapraszam Cię także do relaksu i łagodnego wejścia do krainy snów!

Prosta medytacja przed snem

Witaj w medytacji na sen. Sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, wygląd czy nawet układ odpornościowy. Gdy jesteśmy wyspani, jesteśmy bardziej kreatywni, efektywni i lepiej przyswajamy informacje. Sen to zdrowie. 

W tej medytacji pomogę Ci wejść w głęboki i odprężający sen. A teraz zaczynamy…

Połóż się wygodnie, weź głębszy wdech i długi relaksujący wydech. 

To normalne, że Twój zajęty umysł nie pomaga Ci w zaśnięciu. Nadmiar myśli w Twojej głowie powoduje dużo napięć, a każda myśl domaga się Twojej uwagi. Więc teraz po prostu daj im w pełni swoją uważną obecność. 

Twoje wszystkie zmartwienia, niepokoje – zobacz je w pełni. Przyjrzyj się z ciekawością temu, co przeszkadza Ci zasnąć i w pełni się zrelaksować.

Przyjrzyj się danej myśli i praktykuj odpuszczanie. Możesz powiedzieć do tej myśli “W porządku, widzę Cię.”

Oddychaj. Relaksuj się w tym co jest… Odpuszczaj…

Nie staraj się jakoś na siłę pozbywać danej myśli. Uznaj to, że jest. Pozwól każdej myśli pobyć świadomie z Tobą i rozluźniaj się w niej. Jeżeli pojawi się kolejna stresująca myśl, po prostu ją zauważ i bądź z nią wraz każdym kolejnym oddechem.

Rozluźniaj się z każdym wydechem. 

Zauważaj, jak zmieniają się Twoje myśli, do żadnej się nie przywiązuj. 

Dzięki temu oczyszczasz swój umysł. 

Może zauważysz, że Twój oddech się wydłuża. To bardzo dobry objaw. Lecz nie przywiązuj się do tego. 

Może Twoje ciało i umysł z utęsknieniem czekają na chwilę odpuszczenia i relaksu. 

Poczuj teraz miękką i puszystą poduszkę pod swoją głową. Być może właśnie teraz na takiej leżysz, a jeżeli nie, to wyobraź sobie bardzo miękką i wygodną poduszkę pod swoją głową. Bardzo miłą i przyjemną w dotyku.

Poczuj jak przyjemnie leży Ci się na tej poduszce. Jak delikatnie podtrzymuję Twoją głowę albo policzek i możesz się w pełni zrelaksować. 

Poczuj też miękką i puszystą kołdrę lub koc, który Cię przykrywa. Poczuj, że jest Ci ciepło i przytulnie. Poczuj pod spodem podłoże, które miękko Cię podtrzymuje. Pozwól rozluźnić się całemu swojemu ciału. 

Medytacja przed snem na sen

Sprawdź, czy możesz rozluźnić niepotrzebne napięcia z ciała. Delikatnie i łagodnie zeskanuj swoje ciało i puszczaj niepotrzebne Ci już napięcia wraz z wydechem. 

Spokojny wdech i relaksujący wydech…

Możesz poczuć się jak małe dziecko, któremu sen przychodzi niezwykle prosto i łagodnie. Poczuj się jak utulone do snu dziecko. Jak oddech delikatnie porusza Twoim ciałem.

Poczuj, jak powietrze wypełnia Twój brzuch przy każdym wdechu i jak Twój brzuch opada na wydechu. 

Pobądź po prostu ze swoim oddechem. Gdy pojawia się jakaś myśl, kieruj uwagę na swój oddech. 

A teraz pozwól zaniknąć mojemu głosowi i pobądź dalej ze swoim oddechem. Dziękuję Ci za wspólną medytację, dobrej nocy!

Mam nadzieję, z ta medytacja przed snem byłą dla Ciebie przyjemna i pomogła Ci zasnąć. Zapraszam także na medytację na sen w wersji Sylwka. Więcej naszych medytacji znajdziesz na naszym kanale YouTube, zapraszam do subskrypcji!

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!