Jak się zakochać? Jak się odkochać?

Spis treści
  • Czy wierzymy w miłość od pierwszego wejrzenia?
  • Czy musimy być zakochani cały czas w naszym partnerze?
  • Jak się odkochać + jak się zakochać?
  • Jak być zakochanym w swoim partnerze na codzień? 🙂

Czy wierzymy w miłość od pierwszego wejrzenia?

Może się taka miłość zdarzyć, ale to wcale nie oznacza, że to jest partner na całe życie.

My nie zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia w ogóle. Zaczęliśmy się spotykać jako zwykli znajomi i na początku się sobie nawet nie podobaliśmy. Nie wiązaliśmy ze sobą żadnych planów na przyszłość. Dopiero później nasza znajomość przekształciła się w miłość i związek. Można powiedzieć, że zakochanie w sobie wypracowaliśmy. Jak widać brak zakochania na początku wcale nie oznacza, że to nie jest „to”.

Czy musimy być zakochani cały czas w naszym partnerze?

Nie, nie musimy. Staramy się nauczyć jak zakochiwać się w partnerze, ponieważ jest to bardzo przyjemne i widzimy w tym dużo plusów. Jest dużo bardzo fajnych związków opartych na przyjaźni, każda para tworzy swój unikalny rodzaj związku i nie ma tutaj żadnych zasad. Idealnie jest połączyć i przyjaźń i zakochanie 🙂

Jak być zakochanym w swoim partnerze na codzień? Jak się zakochać?

Doceniać, ćwiczyć wdzięczność, życzliwość. Stan zakochania można świadomie stworzyć.

Warto też dbać o swój wygląd, zdrowie i atrakcyjność. Jeżeli my czujemy się atrakcyjni w swoim ciele, to partnerowi łatwiej będzie się w nas zakochać.

Jak się odkochać?

Jeżeli zakochałeś się w kimś z kim nie chcesz/ nie możesz być – przyjrzyj się powodom dlaczego chcesz się odkochać. Czy nie żyjesz iluzją? Czy znasz dobrze tą osobę? Czy widzisz jej wady?

Zobacz co jest dla Ciebie ważne w związku np. rodzina i wyobraź sobie, że Twój wybranek/wybranka nie chce zakładać rodziny.

Zakochanie jest to jakaś jedna perspektywa, która jest w pewnym sensie iluzją. Stan zakochania również mija i warto o tym pamiętać 🙂

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!