Medytacja serca – połącz się ze swoim sercem [16 min]

Spis treści

Medytacja serca pomoże Ci nawiązać relację ze swoim sercem. Dasz mu najcenniejszą rzecz, czyli swoją uwagę. Dodatkowo wyślesz w kierunku swojego serca życzliwość i wdzięczność.

Dobra relacja ze swoim sercem, które jest jednym z naszych energetycznych centrum, przekłada się na spokojne i harmonijne życie.

Dzięki tej medytacji łatwiej i częściej będziesz przebywać w stanie koherencji serca. Jest to bardzo zdrowy i przyjemny stan.

Medytacja serca

Połóż się lub usiądź wygodnie. Wyprostuj swoje plecy i skieruj uwagę na swój oddech. Zaobserwuj, jaki jest Twój oddech, czy szybki, czy wolny, czy głęboki, czy płytki.

Możesz to zauważyć obserwując swoją klatkę piersiową – jak Twój brzuch i klatka piersiowa się rozszerzają i zwężają.

Obserwuj temperaturę wdechu i wydechu.

Możesz nieco pogłębić swój oddech, aby brać troszkę więcej tlenu przy każdym wdechu. Postaraj się, aby oddech był dla Ciebie dalej komfortowy i nie powodował żadnych dodatkowych napięć.

Przenieś swoją uwagę na okolicy serca i klatki piersiowej. Skoncentruj się w jednym punkcie, niech cała Twoja uwaga będzie skupiona w okolicy klatki piersiowej.

Być może jesteś w stanie wyczuć bicie swojego serca. Jeżeli nie, to nie szkodzi – po prostu skieruj uwagę w to miejsce.

Być może odczuwasz jakieś doznania w tych okolicach. Mniej lub bardziej intensywne.

Jakiekolwiek doznanie pojawia się w okolicy Twojego serca, daj mu uwagę. Nie przywiązuj się jednak do tego odczucia. Powiedz mu wewnętrzne „tak, pozwalam być temu doznaniu”. „Tak, pozwalam przeminąć temu doznaniu.”

Następnie uśmiechnij się do okolicy swojego serca. Możesz lekko uśmiechnąć się fizycznie, podnieść lekko kąciki ust i poczuć radość, życzliwość. Skieruj energię, która w ten sposób się wyzwala do okolicy swojego serca poprzez skupianie się na tej okolicy.

Przyjmij, że serce, które bije w Twoje klatce piersiowej, jest jakby osobnym bytem, osobną istotą, której chcesz wysłać życzliwość. Podziękuj za to, co robi, niech poczuje się zauważone.

medytacja serca na serce

Sam oddech i skupienie uwagi na swoim sercu, jest dla niego sygnałem, że jest dla Ciebie czymś istotnym i ważnym.

Dodatkowo wzbudzenie w sobie radości, życzliwości, a może nawet wdzięczności za to, że pracuje rzez cały dzień 24 h na dobę. Dzięki niemu Twoje całe ciało może funkcjonować, być zdrowe i żywe.

To jest moment, w którym możesz wyrazić wdzięczność i życzliwość do swojego serca.

Podczas tej medytacji utrzymuj skupioną i ciągłą uwagę na swoim sercu, lub w okolicy swojego serca, jeżeli jest Ci łatwiej.

Tak naprawdę liczy się intencja i chęć połączenia się ze swoim sercem. Dzięki temu ćwiczeniu Twoje serce będzie pracować bardziej harmonijnie, w sposób bardziej efektywny. A Tobie łatwiej będzie przebywać w stanie koherencji serca.

Jest to stan balansu i równowagi ciała i umysłu. Jest to stan równowagi emocjonalnej. I jet to stan, w którym nie masz dużych strachów ani pragnień. Jest to stan wypełnienia, poczucia, że jest dobrze tak, jak jest.

Weź jeszcze kilka głębszych oddechów na koniec tej medytacji.

Dziękuję Ci za wspólną praktykę.

Medytacja serca to piękna praktyka, którą możesz wykonywać, kiedy tylko chcesz. Polecamy także medytację na otwarcie serca, która pomaga uzdrowić trudne emocje i wspomnienia.

Sprawdź też inne nasze medytacje na naszym kanale YouTube.

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!