Sylwek

Moja przygoda z medytacją

Od dziecka interesowały mnie możliwości ludzkiego umysłu. Szukałem różnych sposobów, by być bardziej towarzyskim, otwartym, rozluźnionym. Chciałem doświadczać więcej wolności, radości i szczęścia w swoim życiu — takie obietnice znajdowałem w wielu książkach na temat medytacji.

Moja motywacja była wielka, ponieważ jako osoba mocno introwertyczna ciężko było mi czerpać radość z kontaktów z innymi. Naturalną dla mnie ścieżką szukania szczęścia było podążanie w głąb siebie — tam też chciałem odnaleźć swój sens, spełnienie oraz dokonać transformacji.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że udało mi się to. Droga była i jest dużo bardziej wyboista niż się tego spodziewałem. Do tego ta droga medytacyjna nigdy się nie kończy — NA SZCZĘŚCIE — bo jest to piękna ścieżka samorozwoju 🙂

Aktualnie staram się coraz więcej poświęcać czasu na medytację, ponieważ widzę, jak zbawienne efekty przynosi w moim życiu. Między innymi doświadczam więcej spokoju, klarowności umysłu, wdzięczności i życzliwości.

sylwek rogalski
Sylwester Rogalski
jak medytować i czym jest medytacja
Medytacja podczas sesji zdjęciowej 😉

Dlaczego medytuję?

Uwielbiam eksperymentować z różnymi praktykami medytacyjnymi, to jest po prostu mój sens życia. Szukam, sprawdzam i weryfikuję czy medytacja, która praktykuję przynosi do mojego życia więcej spokoju, radości i miłości.

Gdy zaczynałem medytować, miałem wiele wątpliwości czy to wszystko ma sens. Teraz nie mam żadnych wątpliwości, że medytacja jest praktyką, którą będzie mi towarzyszyć do końca mojego życia.

Medytację traktuję jak dar dla siebie oraz dla innych, którzy mnie otaczają. Jestem po prostu lepszym, szczęśliwszym człowiekiem.

Dlaczego prowadzę ten blog?

Po kilkunastu latach praktyki i wypróbowania różnych technik medytacyjnych czuję się stabilny w swojej praktyce medytacji.

Nie mam żadnych wątpliwości, że medytacja działa i jest czymś, co przynosi harmonię i szczęście do mojego życia oraz osób, które mnie otaczają.

Wiem jak trudna była dla mnie ścieżka zmiany oraz ustabilizowanie się w praktyce medytacji. Wiele osób, książek, warsztatów pomogło mi na tej drodze. Dlatego wiem, że warto o tym mówić oraz wspierać innych na tej ścieżce.

Z tego wynika pomysł na tego bloga oraz wszystkie aktywności wokół 🙂

medytacja mężczyzna - naucz się jak medytować
Medytacja to sens mojego życia

Najnowsze wpisy

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!