5 powodów dla których warto być w związku

Spis treści

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wchodzić w związek? Dlaczego warto znaleźć partnera i spędzać z nim czas? W tym wpisie przedstawiamy nasze najważniejsze powody, dlaczego ludzie są sobą, oraz dlaczego my także jesteśmy razem.

Realizacja większego celu, który trudno zrealizować samemu

Bardzo częstym takim celem jest założenie rodziny. Dużo trudniej jest to zrobić w pojedynkę i rodzina wtedy jest niepełna. My także planujemy założyć rodzinę, ale jeszcze nie teraz.

Kolejnym takim dużym celem może być wspólna praca i tworzenie czegoś razem. Dla nas jest to tworzenie tego bloga i kanału na YT. Chcemy dzielić się razem swoimi doświadczeniami, wspólnie tworzymy tę stronę i realizujemy się kreatywnie podczas tworzenia materiałów i kursów. Planujemy także w przyszłości razem prowadzić warsztaty.

5 powodów dla których warto być w związku 1

Rozwój osobisty i duchowy

Związek to wspaniała i wręcz nieograniczona przestrzeń do poznawania siebie i swojego partnera. Możemy nauczyć się jak budować relacje, poszerzać swoją inteligencję emocjonalną i ćwiczyć komunikację. Poprzez dzielenie się swoimi przemyśleniami i emocjami z partnerem, możemy poznać także jego perspektywę i poszerzyć swój punkt widzenia.

Jest to też ciągły trening komunikacji — dostajemy ciągle i nieprzerwanie feedback od naszego partnera i możemy zobaczyć, jak nam idzie. Możemy zmieniać, eksperymentować i uczyć się rozumieć nasze potrzeby i potrzeby naszego partnera.

Poza tym nasz partner prawdopodobnie ma cechy, które nam się podobają, a których sami w sobie nie mamy dobrze rozwiniętych np. może być bardzo spokojny albo wspaniale gotuje. Oznacza to, że mieszkamy z „ekspertem” od spokoju lub gotowania i możemy się tego od niego uczyć. My także na pewno mamy cechy i umiejętności, których możemy nauczyć naszego partnera.

Partner pomaga nam także w rozwoju duchowym. Wszystkie cechy, których nie umiemy zaakceptować w nim, nie akceptujemy także w sobie. Jest więc idealną osobą do praktykowania empatii i życzliwości. Możemy uczyć się kochać naszego partnera wraz z jego słabościami. Dzięki temu my także ogromnie na tym korzystamy.

5 powodów dla których warto być w związku 2

Wspólne spędzanie czasu

Mamy towarzysza, z którym wspólnie możemy realizować nasze hobby jak np. imprezowanie, chodzenie na warsztaty, podróżowanie. Z partnerem jest po prostu ciekawiej i zazwyczaj śmieszniej.

My uwielbiamy spędzać ze sobą czas. Wspólnie ćwiczymy jogę, medytujemy, chodzimy na różne warsztaty, kurs tańca, razem oglądamy różne kursy i wywiady, wspólnie jemy posiłki, a nawet robimy sobie nawzajem sesje coachingowe.

Bliskość fizyczna

Dotyk jest bardzo ważny. Podczas dotyku wydziela się oksytocyna — hormon bliskości i czujemy się szczęśliwsi. Bliskość może przybierać bardzo różne formy jak np. przytulanie, chodzenie za rękę, całowanie czy seks. W każdym związku potrzeby mogą być nieco inne. Poza tym można robić sobie wspólnie masaże i spędzać bardzo przyjemnie czas w objęciach ukochanej osoby. My wręcz uwielbiamy się przytulać i robimy to bardzo często.

5 powodów dla których warto być w związku 3

Jest taniej i bezpieczniej

Taki przyziemny powód, ale też ważny. Jeżeli planujesz kupno mieszkania, to niewątpliwie łatwiej jest to zrobić w partnerem. Łatwiej jest też w codziennym życiu. Można podzielić się wspólnie domowymi obowiązkami, a gotowanie i wspólne mieszkanie wychodzi taniej. Możemy mieć bardzo dużo przedmiotów domowych wspólnych, czy wspólny samochód. Jeżeli jesteśmy małżeństwem, możemy nawet rozliczać się wspólnie, żeby zaoszczędzić na podatku.

Mieszkając z kimś, jest też o wiele bezpieczniej. W przypadku, gdy zachorujemy, mamy kogoś, kto zrobi zakupy i poda nam herbatę. Mamy przy sobie towarzysza, który o nas zadba.

Także w przypadku podróży jest to dość istotne. My zawsze podróżujemy razem i na pewno nie zdecydowalibyśmy się na samotne podróże.

Oczywiście istnieje jeszcze masa innych powodów, dla których warto być razem. A jakie powody są dla Was najważniejsze? Podzielcie się w komentarzu! 🙂

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!