Ayutthaya – wycieczka jednodniowa z Bangkoku

Spis treści

Ayutthaya

rowery
Na rowerach

Ta stara stolica Syjamu została założona w ok.1350 roku. Dziś jest to zwykłe miasteczko połączone z niezwykłym kompleksem świątyń położone ok. 80 km na północ od Bangkoku.

Jak dojechać?

Najłatwiej i najtaniej pociągiem z Bangkoku. Tylko, żeby dojechać na stację musieliśmy podjechać autobusem i metrem, więc była to większa wyprawa. Pociąg mieliśmy o 8:40, a mieliśmy jeszcze spory zapas czasu. Dworzec … wygląda dość niestandardowo jak na dworzec i można zaopatrzyć się w jedzenie i nie tylko. Następnie przyjechał nasz pociąg…

Jechaliśmy ok. godziny i wysiedliśmy na stacji Ayutthaya.

Posąg Buddy
Posąg Buddy

Jak poruszać się na miejscu?

Zgodnie z tym co czytałam w przewodniku, udało się znaleźć rowery za 50 TBH na dzień i wyruszyliśmy w podróż. Na początku było trochę groźnie, bo jechaliśmy zwykłymi drogami obok samochodów i skuterów, a park historyczny nie znajduje się przy dworcu kolejowym. Udało się jakoś dojechać i weszliśmy do pierwszego kompleksu świątyń. Robiły duże wrażenie. Potem pojechaliśmy obok przystanku ze słoniami do parku po drugiej stronie. Znaleźliśmy też jedzenie w takiej hali z jedzeniem i pojechaliśmy do drugiego kompleksu świątyń, gdzie znajduje się słynna głowa buddy w drzewie Banian, stare posągi buddy i ruiny świątyń.

głowa buddy w drzewie
Słynna głowa buddy w drzewie

Rower jest chyba najlepszym środkiem komunikacji, bo park historyczny jest spory i rozłożony na dużym obszarze wśród dróg.

Wracaliśmy rowerami na dworzec, ale trochę źle pojechaliśmy i musieliśmy wracać pod prąd. Szliśmy na piechotę, a czasami mijały nas skutery również jadące pod prąd. Dlatego dobrze jest skorzystać czasami z nawigacji, bo może być inna droga niż jak dla pieszych.  Kiedy przybyliśmy pod dworzec nie mogliśmy znaleźć naszej wypożyczalni rowerów. Doszło tak dużo straganów, że uliczka zmieniła się nie do poznania. Okazało się, że mamy zaraz pociąg do Bangkoku i udało się na niego zdążyć.

Ayutthaya
Ayutthaya

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!