Głęboka Medytacja „Jestem” – odkryj spokój i harmonię [22 min]

Spis treści

Odkryj w sobie źródło spokoju i wewnętrznej harmonii… Ta głęboka medytacja, pozwoli Ci doświadczyć i lepiej zrozumieć skąd się bierze spokój i bezwarunkowe szczęście.

Ta medytacja prowadzona w mniejszym stopniu jest nastawiona na robienie a bardziej na bycie i pozwalanie rzeczom po prostu się wydarzać… Będąc bardziej życzliwym i akceptującym transformujemy swoje życie oraz życie innych na głębokim, podświadomym poziomie.

Ta głęboka medytacja pomoże Ci doświadczać więcej pozytywnych i lekkich stanów w swoim życiu. Nie dlatego, że się starasz, ale dlatego, że akceptujesz to, co jest. Stwarzasz wokół siebie spokojną atmosferę.

Głęboka medytacja krok po kroku

Usiądź wygodnie i wyprostuj swoje plecy. Zamknij oczy, weź kilka głębszych oddechów i odczuwaj swoje ciało, doznania z ciała i emocje, które się pojawiają.

Niech ten czas praktyki medytacji, będzie dla Ciebie chwilą, kiedy pozwalasz sobie być taki jaki jesteś. Pozwól sobie doświadczać właśnie tego, czego doświadczasz.

Jeżeli pojawia się jakaś myśl, emocja, doznanie – powiedz jej w głębi siebie „Tak, tak, tak.”

Wyraź wewnętrzną zgodę na to, by to doświadczenie mogła się pojawić i wyrazić w takiej formie, w tej postaci, tak jak jest.

Zgadzanie się na każde doświadczenie, które pojawia się w Twoim umyśle, ma głębokie znaczenie – ma potencjał wewnętrznej transformacji.

Wszystko, co się pojawia w Twoim umyśle, jest pewnego rodzaju uwarunkowaniem, jest procesem przyczynowo skutkowym. I czy chcesz, czy nie, te doświadczenia po prostu się wydarzają – niezależnie od Twoich preferencji, zgody i upodobań.

Twoje emocje zmieniają się – raz odczuwasz smutek, raz radość, raz złość czy strach. Emocje i doznania się zmieniają. Czasami możesz odczuwać przyjemność a czasami ból.

Czasami masz bardzo pozytywne myśli, czasami Twoje myśli tworzą czarne scenariusze. To wszystko wydarza się niezależnie od Twoich preferencji i upodobań.

głęboka medytacja

To, co możesz zrobić, to stworzyć otoczenie, przestrzeń, środowisko dla tych doświadczeń, które jest przyjazne i życzliwe. Pełne akceptacji i świadomości. Dzięki takiej przestrzeni wszystko, co się pojawia i jest trudne i ciężkie, może się zmienić w coś lżejszego.

To tak jakbyś był w trudnych emocjach i w trudnym czasie i spotkał się z kimś, kogo cenisz i lubisz, kto nastraja Cię pozytywnie. Kto nastraja się radośnie i szczęśliwie.

Twoje nastawienie, myśli, emocje, doznania podlegają zmianie pod wpływem spotkania z taką jak osobą. Tak samo jest, gdy otaczasz swoje myśli, emocje, doznania wewnątrz siebie życzliwością, akceptacją i zrozumieniem. Wtedy to, co trudne, ciężkie może ulec głębokiej przemianie. Lecz nie dlatego, ze bardzo się starasz, aby tak były. Tylko dlatego, że stworzyłeś środowisko, które pomaga się przemienić w coś lepszego i wspierającego.

Pełne wsparcia i akceptacji otoczenie w Twoim umyśle, zawartość Twojego umysłu zmienia się. Twoje życie staje się bardziej wypełnione spokojem, życzliwością, radością, przyjaźnią, miłością. Nie dlatego, ze o to naciskasz, lecz dlatego, że zapraszasz i przyjmujesz to, co jest z delikatnością i otwartością.

Te trudne doświadczenia mogą się wtedy w swoim tempie zmieniać i transformować. Ten proces zmiany i transformacji nie jest określony w czasie. Nie chodzi o to, żeby się skończył w określonym terminie. Jest to stały proces zmiany i transformacji wewnętrznej. I gdy pozwalasz mu się wydarzać w swoim tempie i czasie, w swój sposób, wtedy wyrażasz szacunek dla siebie – do swojej unikatowej ścieżki w tym życiu.

Twoja ścieżka, Ty jesteś wyjątkowy i Twoje doświadczenia są wyjątkowe, takie, jakie są. Niezależnie czy są przyjemne, czy nieprzyjemne. Otaczając je większą życzliwością, miłością, akceptacją – stawrzasz w sobie więcej zgody, jedności i dobrych pozytywnych emocji. Nie przywiązuj się jednak do tych wszystkich doświadczeń, one nie są po to, by zostać z Tobą na stałe. One zmieniają się i będą się zmieniać przez całe Twoje życie. Pozwól im być takimi, jakimi są i zmieniać się, tak jak się zmieniają.

Pozwól przemijać tym trudnym doświadczeniom, pozwól także przemijać tym przyjemnym. Gdy masz tego typu podejście, Twoje życie staje się lżejsze i łatwiejsze. Nie dlatego, że więcej przyjemnych rzeczy Cię spotyka, lecz dlatego, że Twoje nastawienie się zmieniło względem tych wszystkich doświadczeń. A szczególnie tych trudnych, których być może unikałeś. Głęboka medytacja to otwieranie się na to, co jest.

Sprawdź teraz, co czujesz w swoim ciele tu i teraz. Jakie doznania? Emocje? Myśli?

Powiedz im w głębi siebie głębokie tak… tak… tak…

Tak, pozwalam być i wydarzać się temu, co we mnie, takie, jakie jest. Akceptuję to i przyjmuję. Zauważam z życzliwością, na tyle, ile potrafię. Nie oczekuję zmiany, pozwalam wszystkiemu wydarzać się w swoim tempie. Nie muszę rozumieć wszystkiego, jak się to dzieje.

Weź jeszcze kilka głębszych oddechów na koniec tej sesji.

głęboka medytacja prowadzona
Głęboka medytacja na łonie natury

Mam nadzieję, że podczas praktyki tej medytacji udało Ci się być bliżej siebie. Bliżej swoich emocji, doznać, myśli i wszelkich doświadczeń, by otoczyć je większą życzliwością i akceptacją. Głęboka medytacja to bycie ze sobą z tym, co jest.

Sprawdź także inne nasze medytacje prowadzone na rozwój duchowy. Zapraszamy także na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz więcej inspirujących nagrań.

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!