Medytacja odpuszczenia – pełna akceptacja do tego co jest [30 min]

Spis treści

Ta medytacja odpuszczenia pomoże Ci dotknąć głębszych obszarów swojego istnienia. Odkryjesz w sobie miejsce, które jest wiecznie nieporuszone i spokojne.

Ta medytacja pomaga spojrzeć głębiej na siebie i swoje istnienie, oraz osadzić się w sobie. Przynosi głęboki relaks i spokój.

Nawiążesz ze sobą relację, która jest wypełniona życzliwością i spokojem.

Mam nadzieje, że ta 30-minutowa medytacja odpuszczenia pozwoli Ci nieco bardziej rozluźnić się i puścić wszelkie przywiązania, które powodują napięcia w Twoim ciele oraz umyśle.

Medytacja odpuszczenia

Medytacja odpuszczenia pomaga spojrzeć na siebie z innej perspektywy i doświadczyć siebie jako świadomość. Czysta świadomość daje pełną akceptację i zrozumienie do tego, co jest, było i będzie. Niezależnie od wszelkich warunków.

Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem lub połóż się na plecach. Spraw, by ta pozycja była dla Ciebie komfortowa i zamknij swoje oczy.

Pomoże Ci to bardziej skupić się na swoim świecie wewnętrznym i być mniej rozproszonym przez bodźce, które dochodzą zewnątrz.

Teraz weź kilka głębszych oddechów. Z każdym wdechem wypełniaj całe swoje płuca, najpierw dolną część, potem środkową i górną. A wydychaj powietrze zupełnie swobodnie. Niech każdy taki oddech pomaga Ci rozluźniać się i czuć lżej w swoim własnym ciele.

Poczuj teraz swoje stopy, łydki, uda, pośladki, biodra, brzuch, klatkę piersiową, swoją dolną partię pleców i górną, dłonie, nadgarstki, przedramiona, ramiona, barki, swoją szyję, kark, twarz, tył głowy, boki głowy i górną część głowy.

Pozwól sobie opaść, osadzić się w swoim ciele, w sobie. Pozwól opaść swoim myślom, oczekiwaniom. Pozwól sobie na pełny relaks. Na rozluźnienie w tym, w czym jesteś. Na rozluźnienie w tym, co aktualnie w Tobie się dzieje.

Nic nie musisz.

Każda myśl i doznanie, które się pojawia, dostrzegaj i pozwalaj mu dalej płynąć. Puszczaj. Jesteś dalej zakorzeniony w tym co jest, w swoim ciele. W swojej nieporuszonej świadomości, która jest świadoma wszystkiego, co się pojawia.

Jednocześnie nieporuszonej, niezmąconej przez cokolwiek, co w niej się pojawia. Nieważne czy jest to myśl, doznanie czy emocja. Pozwól sobie zauważyć, że Twoja świadomość jest totalnie stabilna, czujna, obecna i akceptująca wszystko, co się pojawia.

Nic nie musisz robić. Nic nie musisz osiągać. Nic nie musisz udowadniać. W momencie, gdy łączysz się ze swoim źródłem, swoją esencją, ze świadomością, która doświadcza tego wszystkiego – łączysz się z tymi wszystkimi jakościami tej świadomości.

Stajesz się uważny, czujny, świadomy, akceptujący i w pełni doświadczenia.

Nie oceniasz, nie tworzysz podziałów na lepsze i gorsze, na ważniejsze i mniej ważne. Jesteś w swojej własnej esencji – esencji siebie. Możesz odpuścić wszelkie plany, oczekiwania, potrzeby, pragnienia, napięcia, emocje. Wszystko staje się tak samo ważne.

Wszystko jest równe. Ma równe znaczenie, a jednocześnie posiada różne cechy. Potrafisz szanować i cieszyć się tą różnorodnością. Każdemu obiektowi, myśli, emocji, doznaniu dajesz uwagę, pełną akceptacji i miłości. I pozwalasz tej rzeczy z Tobą zostać lub odejść.

Odpuszczasz… wszelkie oczekiwania w stosunku do tego, co się pojawia. W stosunku do przyszłości pozwalasz sobie opaść w tu i teraz. Pozwalasz sobie być tu, gdzie jesteś z tym, co się w Tobie wydarza. Nawet jeżeli to są niekoniecznie przyjemne doświadczenia.

Zauważasz, że pojawiają się wewnątrz Ciebie. Wewnątrz świadomości i nie dotykają istoty Ciebie. Ty pozostajesz nieporuszony w swojej głębi. Wszelkie doświadczenia po prostu przepływają przez Ciebie, a Ty dajesz im uwagę, miłość i akceptację.

Pozwalasz im zostać, lub pozwalasz im odejść. Nie masz oczekiwań w stosunku do tego co jest i w stosunku do tego, co się wydarzy. Pozwalasz sobie puścić cokolwiek jest, było i będzie i połączyć się z pełni ze swoim obecnym doświadczeniem. Z tym co tu i teraz.

Poddajesz się obecnemu doświadczeniu, a jednocześnie zachowujesz świadomość tego, że nie jesteś tym doświadczeniem. Jesteś przestrzenią, w którym to doświadczenie się wydarza. To doświadczenie wydarza się w przestrzeni.

medytacja odpuszczenia

Daj znać, jak podobała Ci się ta medytacja odpuszczenia. Sprawdź także medytacje bezwysiłkowej uważności, która także pomaga odpuścić i głęboko się zrelaksować.

Zapraszamy także na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz więcej medytacji.

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!