Chińskie ćwiczenia na oczy

Spis treści

Dawniej w Chinach lekarze byli opłacani za to, aby utrzymać pacjenta przy zdrowiu i mogli być zwolnienie, jeżeli zachorował. Wiedzieli, że aby utrzymać zdrowie, niezbędne jest urzymanie odpowiedniego przepływu energii w ciele. To powoduje, że wszystkie narządy i układy działają poprawnie. Aby osiągnąć odpowiedni przepływ energii bardzo pomocny jest masaż. Tak jak sportowcy mają swoich masażystów, tak i Twoje oczy potrzebują do pomocy Twoje dłonie. W Chinach już od ponad 5 000 lat ludzie korzystają ze stymulowania konkretnych punktów energetycznych, które regulują przepływ energii w ciele. Masowanie tych punktów jest bardzo efektywne. Te punkty to akupunkty i jest ich na naszym ciele bardzo dużo. Być może słyszałeś o akupunkturze, ale tak naprawdę wystarczy zwykły masaż tych punktów, aby poczuć ich dobroczynne działanie. Chińskie ćwiczenia na oczy 1 Około 1949 roku w Chinach nastąpił ogromny wzrost ludzi z krótkowzrocznością, więc rząd Chiński zachęcał studentów i pracowników fabryk, aby wykonywać te ćwiczenia 2 razy dziennie. W rezultacie liczba osób z krótkowzrocznością zaczęła się zmniejszać. Ja po tych ćwiczeniach zawsze odczuwam sporo różnicę na plus w tym, jak odczuwam swoje oczy. Robią się one bardziej rozluźnione, lżejsze, bardziej przestrzenne. Trwają one tylko kilka minut więc bardzo łatwo je wykonać w wolnej chwili.

A teraz przejdźmy do ćwiczeń…

Ogólne zasady ćwiczeń:

—————————————————

Kurs online jogi oczu to ponad 3 godziny nagrań + program ćwiczeń i medytacje + wspomagające materiały.

Wystarczy ćwiczyć ok. 15-20 minut dziennie, aby zauważyć różnicę!

—————————————————

  • Zamknij oczy podczas ćwiczeń
  • Upewnij się, że Twoje paznokcie są krótkie i czyste
  • Masuj delikatnie stopniowo zwiększając nacisk, aż miejsce będzie trochę bolesne. Nie używać bardzo mocnego nacisku
  • Ćwicz z łokciami opartymi o blat stołu

Ćwiczenie 1 Masuj kciukami pod początkiem brwi, trzymając pozostałe palce oparte na czole. 8 razy. Ćwiczenie 2 Przy pomocy kciuka i palca wskazującego masuj nasadę nosa w górę i w dół. 8 razy. Ćwiczenie 3 Połóż środkowy palec przy dziurce nosa, przyłóż z boku palec wskazujący. Powinien on znajdować się pod źrenicą.  Zwolnij środkowy i palec i palcem wskazującym masuj tą część policzka 8 razy. Ćwiczenie 4 Użyj zwiniętych palców do masowania punktów a brwiach i pod okiem. 8 razy. Do tego jeszcze warto wykonać na zakończenie bardzo proste i przyjemne ćwiczenie, które „odblokowuje” energię w oczach, które podaje w moim kursie online „Jak poprawić wzrok”.

Jak często ćwiczyć?

Najlepiej 1-2 razy dziennie.

Co warto zrobić, aby poprawić wzrok?

Jeżeli podobały Ci sie te ćwiczenia i chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tym jak poprawić wzrok to zapraszam do obejrzenia mojego kursu. Jego przygotowanie zajęło mi kilka miesięcy i zawarłam w nim ogrom ciekawych wskazówek i porad jak prawidłowo dbać o swoje oczy.  joga oczu

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!