Medytacja na oczy prowadzona (12 min)

Spis treści

W tym wpisie, chciałabym przedstawić Wam wspaniałą medytację na oczy zaczerpniętą z książki Jacoba Libermana „Take of your glass and see”. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak głęboko relaksująca jest świadomość oddechu i odczuwanie swoich oczu. Poprzez uważność na oddechu rozluźniamy swój umysł i opróżniamy go ze stresujących myśli. Dzięki uważności na swoje oczy możemy pozwolić im się zrelaksować i dzięki temu rozpocząć proces ich uzdrowienia.

Większość wad wzroku bierze się z napięć na oczach (często nieświadomych), których przyczyną zazwyczaj jest stres. To ćwiczenie jest idealną praktyką, aby zredukować negatywne skutki stresu i poczuć swoje oczy. Po wykonaniu tej medytacji, możesz doświadczyć ogromnej zmiany w tym, jak się czujesz i jak odczuwasz swoje oczy. Ja po tej medytacji, która jest znakomią relaksacją, czuję się spokojniejsza i widzenie przychodzi mi z większą łatwością i lekkością. Możesz także zacząć doświadczać przebłysków ostrego widzenia. Im bardziej zrelaksowane będą oczy, tym łatwiej uzdrowić swoją wadę wzroku. Ważne przy tym jest odpuszczenie i zaufanie do swojego ciała. Medytacji możesz posłuchać tutaj:

—————————————————

Kurs online jogi oczu to ponad 3 godziny nagrań + program ćwiczeń i medytacje + wspomagające materiały.

Wystarczy ćwiczyć ok. 15-20 minut dziennie, aby zauważyć różnicę!

—————————————————

https://youtu.be/nUSxjuR1QvY

Historia Larrego

A oto dlaczego oddech i uważność na swoje oczy są tak istotne. Pewien mężczyzna o imieniu Larry wziął udział w warsztatach dr. Jacoba Libermana (lekarza okulisty, autora książki „Take off your glass and see”). Podczas badania wzroku za pomocą tablicy z literami, lekarz poprosił mężczyznę, aby ten głęboko oddychał. Larry ku swojemu zdziwieniu zauważył, że tablica robi się coraz wyraźniejsza. Przez cały weekend zrezygnował z noszenia okularów, skupiał się na oddechu i jego wzrok uległ znacznej poprawie. Larry zdał sobie sprawę, jak kluczowy jest oddech. Ostatecznie jego wada zatrzymała się na ok. -0.5 dioptrii i Larry mógł swobodnie żyć bez okularów.

Co warto zrobić, aby poprawić wzrok?

Jeżeli podobała Ci się ta medytacja i chciałbyś jeszcze więcej medytacji, ćwiczeń oraz dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, jak poprawić wzrok to zapraszam do obejrzenia mojego kursu. Jego przygotowanie zajęło mi kilka miesięcy i zawarłam w nim ogrom ciekawych wskazówek i porad jak prawidłowo dbać o swoje oczy.  joga oczu

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!