Ćwiczenia oczu na astygmatyzm

Spis treści

Czym jest astygmatyzm i jakie są jego przyczyny?

Astygmatyzm to wadliwy sposób załamywania się promieni świetlnych. Odbijają się one od przedmiotu, na który patrzysz i przechodzą przez Twoją rogówkę, a potem soczewkę. Odpowiednio skupione powinny powędrować do siatkówki i dać Ci ostry obraz.

Niestety przy astygmatyzmie promienie świetlne padają nierównomiernie na siatkówkę – powodem może być zakrzywiona nieregularnie powierzchnia rogówki.

—————————————————

Kurs online jogi oczu to ponad 3 godziny nagrań + program ćwiczeń i medytacje + wspomagające materiały.

Wystarczy ćwiczyć ok. 15-20 minut dziennie, aby zauważyć różnicę!

—————————————————

Test na astygmatyzm

Ćwiczenia oczu na astygmatyzm 1

Popatrz na powyższy rysunek. Czy wszystkie linie są wyraźnie i takiej samej grubości?

Osoba z astygmatyzmem widzi różne grubości lub odcienie linii.

Jakie ćwiczenia wykonywać na astygmatyzm?

Wyrównanie energii w oczach

Astygmatyzm powoduje zniekształcenie obrazu w jednym z kierunków patrzenia – pionowym lub poziomym.

Popatrz na mały druk lub w dal poruszając oczami:

  • w pionie
  • w poziomie
  • po przekątnych

Czy któryś z ruchów sprawiał Ci więcej trudności?

Ćwicz ten, który jest dla Ciebie najtrudniejszy. Astygmatyzm oznacza, że prawdopodobnie, któryś z meridianów (kanał energetycznych z medycyny Chińskiej) jest nierówny. Podczas ćwiczenia poruszasz oczami wzdłuż tego meridianiu i możesz go w ten sposób wzmocnić i uzdrowić.

Często mrugaj

Dla rogówki (czyli najbardziej wysuniętej na zewnątrz części oka pod powieką) bardzo ważne jest częste mruganie – najlepiej raz na 3 sekundy. Inaczej oczy mogą piec, swędzieć, łzawić. Niestety przy pracy przy komputerze albo noszeniu soczewek łatwiej jest “wysuszyć” sobie oczy. Dlatego zachęcam Cię do częstego mrugania.

Ćwiczenia oczu na astygmatyzm 2

Przyjrzyj się swoim emocjom

Czasami wada wzroku jest spowodowana przez zablokowane emocje i problem bardziej tkwi w umyśle, niż w samych oczach. Według biologii totalnej, czyli niekonwencjonalnej metody leczenia, za wszelkimi chorobami stoi wewnętrzny konflikt, niezaakceptowane emocje z przeszłości. 

Dzięki pomocniczym pytaniom możesz odkryć, czego nie chcesz widzieć w swoim życiu i co próbujesz zniekształcić. Nawet jeżeli to podejście jest Ci obce, przeczytaj poniższe pytania i zobacz, czy pojawi Ci się jakaś odpowiedź.

Odpowiedz na poniższe pytania:

  • Czy jakiejś części swojego życia nie chcę zobaczyć i chce ją zniekształcić?
  • Czy czuję ograniczenie lub strach na jakiejś płaszczyźnie swojego życia?

Jeżeli przypomną Ci się trudne wydarzenia z Twojego życia, pozwól im przez Ciebie przepłynąć. Pozwól sobie na uczucie smutku, gniewu czy bezsilności. Oddychaj nimi i pozwól im uwalniać się z każdym Twoim oddechem. W moim kursie online „Jak poprawić wzrok” przygotowałam dodatkowe medytacje i ćwiczenia do pracy z emocjami. 

Co warto zrobić, aby poprawić wzrok?

Jeżeli podobały Ci się te ćwiczenia i chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tym jak poprawić wzrok to zapraszam do obejrzenia mojego kursu. Jego przygotowanie zajęło mi kilka miesięcy i zawarłam w nim ogrom ciekawych wskazówek i porad jak prawidłowo dbać o swoje oczy.

joga oczu

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!