Joga regeneracyjna [joga relaksacyjna dla początkujących] 19 min

Spis treści

Joga regeneracyjna to bardzo relaksacyjna odmiana jogi, którą sama odkryłam dość niedawno i jestem oczarowana jej efektami i prostotą. Jest to joga, którą praktycznie każdy może wykonywać — zarówno osoby, które nie mogą wykonywać zwykłej jogi z różnych powodów, jak osoby, które chcą po prostu odpocząć i się zrelaksować.

Jak mówi sama nazwa joga regeneracyjna, pomaga nam się zregenerować i nabrać sił. Uzdrawia nas na wielu poziomach: uzdrawia ciało, nasze emocje, a także pomaga odpocząć naszemu umysłowi.

 

Czym jest joga regeneracyjna

Pozycje trwają dość długo: 3 minuty, 5 minut, a niektóre pozycje można wykonywać nawet przez 20 minut! Jednak są one bardzo proste, nie ma w nich żadnego wysiłku mięśni. Po prostu leżymy w bardzo wygodnej pozycji, ponieważ jesteśmy podtrzymywani przez różne poduszki, koce i jest nam bardzo wygodnie.

Dzięki czemu naprawdę możemy wypocząć.

W tym nagraniu pokażę Wam 3 podstawowe pozycje dla relaksu. Będą nam potrzebne poduszki. Możecie wykorzystać większą poduszkę do medytacji, lub specjalny bolster (duży wałek do jogi). Możecie też wykorzystać większe poduszki z kanapy lub narożnika. Przyda się także koc i mniejsza poduszka.

joga regeneracyjna

Pozycje w tym nagraniu:

1. Podstawowa pozycja relaksacyjna

Kładziemy poduszkę pod kolanami, a kocyk zwijamy sobie lekko w rulonik pod głowę, a dokładniej szyję. Mniejszą poduszkę kładziemy pod stopami. Zamykamy oczy i relaksujemy się…

2. Wygięcie na boku z podparciem

Odkładamy małą poduszkę, a dużą poduszkę kładziemy z boku naszego prawego biodra. Kładziemy się na prawym boku i zwijamy koc pod głowę. Prawą rękę kładziemy między dużą poduszką a kocem. Następnie wyciągamy do góry lewą rękę i kładziemy dłoń na ziemi. Dzięki temu rozciągamy swój lewy bok. Zamykamy oczy i relaksujemy się… Ta pozycja rozciąga cały kręgosłup, mięśnie grzbietu i pomaga głębiej oddychać. Następnie zmieniamy stronę.

3. Pozycja dziecka z podparciem 

Klękamy z szeroko rozstawionymi kolanami, tak żeby duże palce stóp się stykały. Podkładamy większą poduszkę pod brzuch, klatkę piersiową i głowę. Może to być 1 duża poduszka lub np. 2 mniejsze. Na to możemy położyć jeszcze jedną mniejszą poduszkę i koc. Kładziemy się na naszej konstrukcji i przytulamy całe poduszki.

Przytulamy się najpierw prawym policzkiem, a potem zmieniamy na lewy. Zamykamy oczy i relaksujemy się…

Ta pozycja rozciąga mięśnie pleców i nasze pośladki. Jest to bardzo kojąca pozycja, która równoważy nasze emocje i przynosi spokój. Możemy poczuć się jak małe dziecko.

Dziękuję za wspólną praktykę jogi!

Mam nadzieję, że joga regeneracyjna okazała się dla Ciebie równie przyjemna. Zapraszam także na relaksujące ćwiczenia oddechowe. Do zobaczenia!

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!