Medytacja mocy ♥ Medytacja prowadzona dla kobiet (9 min)

Spis treści

Witaj w medytacji mocy dla kobiet. Dzisiejsza medytacja jest o  tym, jak odnaleźć wewnętrzną moc w sobie i poradzić sobie z każdą napotkaną trudnością. Celem tej medytacji jest zanurzenie się bardziej w swoje ciało, zmiana perspektywy na znacznie korzystniejszą oraz rozwijanie w sobie miłości i życzliwości. Jeżeli potrzebujesz nieco odwagi albo czujesz, że utknęłaś w jakimś problemie, ta medytacja pomoże Ci pójść dalej. Dzięki temu będzie mogła poczuć się bardziej spokojna, pewna siebie i z dużą uważnością na siebie i na innych. 

Mnie także czasami wydaje się, że nie jestem wystarczająca, że czegoś mi brakuje i nie uda mu się osiągnąć wyznaczonych celów. Wtedy zazwyczaj słucham inspirującego nagrania, czyli “pep talk” Emily Fletcher, założycielki Ziva Mediation, dostępnego w jej kursie online. Praktycznie zawsze zmienia mi się po tym perspektywa i podnosi poziom energii. Zainspirowana tym nagraniem postanowiłam sama nagrać taką krótką, ale efektywną medytację prowadzoną dla kobiet. To nagranie potrafi bardzo wiele zmienić. 

Medytację możesz posłuchać tutaj:

Kiedy słuchać tej medytacji?

  • Kiedy potrzebujesz nieco odwagi i pewności siebie
  • Kiedy obwiniasz siebie i chcesz to zmienić
  • Czujesz strach i stresujesz się czymś

Wszystko to sprawia, że Twój poziom energii spada. Bardzo łatwo jest wpaść w pętle depresyjnych, obwiniających myśli na temat samej siebie. Niestety do niczego dobrego to nie prowadzi. Sama często wpadałam w takie negatywne i zapętlone myślenie. Teraz widzę, że najlepszym lekarstwem jest życzliwość do siebie, akceptacja i odpuszczenie. Nie da się kontrolować samej siebie i im szybciej to zrozumiesz, tym łatwiej będzie Ci się żyć.

Poniżej zamieszczam tekst nagrania, może będziesz chciała je nagrać swoim głosem? Wspaniale jest słuchać takiego nagrania od samej siebie!

Medytacja prowadzona dla kobiet

Znajdź ciche i wygodne miejsce, gdzie poczujesz się komfortowo. Usiądź lub połóż się wygodnie i zamknij delikatnie oczy. Poczuj miejsca, gdzie Twoje ciało styka się z podłożem i pozwól rozluźnić się swojemu ciału. Oddychaj spokojnie i łagodnie. 

Chciałam Ci powiedzieć, że przyszłaś na ten świat, aby wieść cudowne i inspirujące życie. Masz unikalne talenty, które tylko Ty możesz wnieść do tego świata. Nie ma takiej drugiej osoby jak Ty i nikt inny nie może Cię zastąpić. Rzeczywistość wybrała właśnie Ciebie, abyś podzieliła się z nią swoimi darami.

Jeżeli boisz się czegoś, zmagasz się z czymś — oznacza to, że jest sprawa dla Ciebie bardzo ważna. Tak bardzo się starasz, chcesz pokazać się z jak najlepszej strony oraz zadbać o siebie i innych. Pozwól sobie na to zdenerwowanie. Jeżeli jakieś Twoje mięśnie są napięte, pozwól im na to. Nic nie zmieniaj, zauważ to, co się dzieje teraz z Twoim ciałem.

Twoje ciało po prostu chce Cię obronić przed czarnymi scenariuszami, które pojawiają się w Twojej głowie. Zauważ, że Twoje ciało jest teraz bezpieczne. Siedzisz lub leżysz wygodnie i jesteś bezpieczna, możesz się nieco rozluźnić. Weź teraz głęboki wdech. Na wydechu poczuj, jak Twoje ciało się rozluźnia.

Poczuj swoje stopy, które dotykają podłoża i ręce, które leżą swobodnie. Skieruj uwagę na oddech, poczuj, jak Twój brzuch unosi się łagodnie i opada. Przywołaj na twarzy uśmiech i uśmiechnij się do siebie. Oddychaj lekko i swobodnie. 

Zasługujesz na to, by być spokojna, pewna siebie i w swojej mocy. Doceń to, jak wiele udało Ci się dokonać do tej pory. Przywołaj w pamięci swoje sukcesy oraz większe i mniejsze osiągnięcia. Pomimo tego, że wiele razy się bałaś, wiele razy miałaś wątpliwości, zobacz, jak wiele udało Ci się dokonać. Zobacz, gdzie teraz jesteś i jak wiele już masz. Pogratuluj sobie, poczuj wdzięczność do samej siebie.

medytacja dla kobiet

Jesteś wystarczająca, nic nie musisz w sobie zmieniać. Możesz odpuścić kontrolę i się rozluźnić. Możesz być taka, jaka jesteś, że swoimi unikalnymi cechami i darami. Wyobraź sobie tę sytuację, której się obawiasz… 

  • Jak byś się czuła, gdybyś odpuściła?
  • Jak byś się czuła, gdyby źródłem Twojego działania była jedynie miłość i życzliwość?
  • Jak byś się czuła wypełniona nimi po brzegi?

Weź kolejny głęboki wdech i pozwól sobie na wydechu odpuścić. Zaufaj rzeczywistości, że będzie dobrze. Że Wszechświat się nie myli i że masz już teraz wszystkie zasoby, by poradzić sobie z tą sytuacją.

Oddychaj i zaufaj, że jesteś w stanie poradzić sobie z sytuacją, w której się znajdujesz.

Wyobraź sobie, jak przepełniona miłością i życzliwością radzisz sobie z tą sytuacją. Robisz to z wdziękiem i lekkością. Jesteś prowadzona przez Wszechświat.

Zobacz, że jesteś wypełniona miłością i życzliwością do siebie i do innych. Działasz tak jak czysta życzliwość, która przenika całe Twoje ciało i umysł. Nie musisz niczego nikomu udowadniać ani starać się pokazać z jakiejś strony. Po prostu pozwalasz, by miłość i życzliwość Cię prowadziły.  

Zasługujesz na wszystko, co najlepsze.

Jeżeli podobała Ci się ta medytacja, podziel się proszę z kimś, kto może ją potrzebować. 

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!