2 najlepsze aplikacje do sesji oddechowych [Metoda Wima Hofa]

Spis treści

W tym wpisie chcemy Wam zaprezentować 2 aplikacje, które używamy podczas sesji oddechowych. Dzięki nim łatwiej będzie Ci wykonywać sesje oddechowe zalecane w metodzie Wima Hofa i nie tylko. Bardzo polecamy, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Aplikacja Wim Hof Method

Jest to oficjalna aplikacja Wima Hofa. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest „Guided Breathing Bubble”, która w tej chwili jest darmowa i dostępna dla wszystkich. Możemy wybrać, czy chcemy, aby Wim Hof prowadził sesje, czy chcemy wykonywać ją w ciszy. My bardzo lubimy słuchać Wima, działa na nas bardzo motywująco.

Następnie wykonujemy 40 głębokich oddechów (lub mniej) i wstrzymujemy oddech. Jesteśmy wtedy na bezdechu, czyli w stanie przerywanej hipoksji, która jest dla nas bardzo zdrowa i korzystna. Możemy wytrzymać w tym stanie w zależności od możliwości ok. 1-3 minut i robimy głęboki wdech. Zaciskamy mięśnie i kierujemy energię do góry – przez ok. 15 sekund. Tak wygląda 1 runda, możemy powtórzyć rundę dowolną ilość razy. Na sam koniec widzimy swoje statystyki, co pozwala nam je porównać z wynikami z poprzednich dni.

Inną przydatną funkcją jest timer, na którym możemy oglądać, jak długo udaje nam się wytrzymać podczas wstrzymywania oddechu. Osoby, które zakupiły kurs Wima Hofa, mogą tu także znaleźć wszystkie nagrania i sesje oddechowe. Aktualnie trwają duże promocje na kurs i można go zakupić nawet 50% taniej. Bardzo polecamy. Kurs jest na ten moment dostępny w języku angielskim, ale być może będą dodane napisy w języku polskim.

Aplikacja jest bardzo ładna i przejrzysta.

Aplikacja dostępna tutaj:

Google play

Apple Store

aplikacja metoda wima hofa

Aplikacja Prana Breath

To darmowa aplikacja, w której dostajesz kilka zdefiniowanych sesji oddechowych np. na relaks, rzucenie palenia czy redukcje stresu. Można także dokupić bardzo tanio wersję rozszerzoną aplikacji, w której można tworzyć własne sesje oddechowe. Aplikacja daje nam możliwość analizowania swoich statystyk i jest całkiem prosta, zdefiniowane sesje oddechowe są bardzo przydatne.

Aplikacja dostępna tutaj:

Google play

Mam nadzieję, że spodobały Ci się te 2 aplikacje i być może zaczniesz je używać. Daj znać, co nich myślisz, a może znasz inne przydatne aplikacje? Polecamy także sesję oddechową nagraną przez Sylwka!

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!