Jaką medytację stosuję praktycznie codziennie? Jakie przynosi korzyści? + nagranie z relaksacją

Spis treści

Jest to jedna z moich ulubionych medytacji prowadzonych. Zaczyna się od skanowania ciała, co wprowadza bardzo szybko w stan relaksacji, a potem następują kolejne fazy takie jak wdzięczność czy tworzenie wizji. Jest ona krótka i bardzo uniwersalna – idealna na początek dnia!

Czym jest 6 phase meditation (medytacja 6-fazowa)?

Medytacja jest bardzo krótka – trwa tylko 15 min, podczas których przechodzimy przez 6 różnych faz.

Autorem jest Vishen Lakhiani – medytujący businessman,  który chce zmienić system edukacji, dzielić się wiedzą na temat medytacji, intuicji, zdrowego odżywiania i prowadzenia świadomego życia. Bardzo popieram go w jego działaniach i uczę się dużo z internetowych kursów, które prowadzi on i jego goście. Bardzo polecam Wam zajrzeć na stronę jego firmy Mindvalley.

Zapraszam także do przesłuchania medytacji w wersji Vishena (po angielsku): https://www.youtube.com/watch?v=SO5ZO…

Medytacja 6-fazowa krok po kroku i jej korzyści

Na początku zaczynamy od relaksacji i rozluźnienia całego swojego ciała.

  • Krok 1. Połączenie ze sobą i innymi – wyobrażamy sobie białe światło połączone z uczuciem życzliwości, współczucia i wsparcia. Wypełnia ono stopniowo całe nasze ciało, następnie nasz pokój, dom, miasto, kraj. Na końcu wypełnia cały Wszechświat i odczuwamy połączenie ze wszystkimi żywymi istotami. Nie przejmuj się, jeżeli tego jeszcze nie czujesz – wystarczy trochę praktyki i dobre intencje, a na pewno będzie łatwiej poczuć Ci tą jedność 🙂
  • Krok 2. Wdzięczność – najpierw zauważmy za co możemy być wdzięczni ogólnie (np. pyszny obiad, piękna pogoda), następnie zobaczmy za co możemy być wdzięczni w pracy. Na końcu sprawdźmy jeszcze za co możemy podziękować sobie. To najważniejsza część i często najtrudniejsza, a tak ważne jest, żeby potrafić podziękować sobie.
  • Krok 3. Wybaczanie – Jeżeli nie chcemy komuś wybaczyć, to nosimy w sobie niechęć i urazę, co wiąże się z napięciem w ciele. Tak naprawdę zawsze wybaczamy sobie i jest proces o nas. Oczywiście ważne jest także podejmowanie logicznych i dobrych dla nas decyzji. Czasami trzeba będzie zakończyć z kimś znajomość, ale można to zrobić bez urazy i negatywnych emocji.
  • Krok 4. Wizja – Wizualizujemy, jak chcemy, aby wyglądało nasze życie w określonych obszarach np. związek, kariera, podróże. Postaraj się stworzyć najlepszy scenariusz i odczuć go różnymi zmysłami. Wspaniale, jak poczujesz przy tym radość i spełnienie 🙂
  • Krok 5. Intencje na dany dzień – Przechodzimy w wyobraźni krok po kroku przez dany dzień, pamiętając o naszej wizji. W ten sposób widzimy co jest dla nas ważne i jak najlepiej wykorzystać ten dzień, aby przybliżyć się choć troszeczkę do naszych marzeń.
  • Krok 6. Wsparcie Wyższej Siły – Wizualizujemy wsparcie Wyższej Siły (Boga, Aniołów, energii), które daje nam siłę i wsparcie w realizacji naszej wizji. Możemy ją sobie wyobrazić jako białe światło, które wypełnia całe nasze ciało.

Dlaczego warto stosować ją codziennie?

Jak widzicie, medytacja ta jest bardzo uniwersalna i pomaga zarówno się zrelaksować, jak i odnaleźć swoje powołanie. Ja staram się wykonywać codziennie i czuję więcej satysfakcji z życia i jestem bardziej w kontakcie ze sobą i swoimi potrzebami.

A tutaj możecie ją odsłuchać:

Dajcie znać jak Wam się podoba! 🙂

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!