Okulary ajurwedyjskie (okulary z dziurkami) – czy poprawiają wzrok za 2 zł?

Spis treści

Okulary z dziurkami (inaczej okulary ajurwedyjskie) potrafią natychmiastowo poprawić wzrok przy wadach wzroku takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Ich działanie wydaje się magiczne, jednak czy poprawa wzroku jest trwała? Okulary z dziurkami mogą znacząco wspomóc proces leczenia wzroku i ja sama chętnie z nich korzystam przy leczeniu mojej krótkowzroczności. Idealnie sprawdzą się do oglądania filmów czy seriali i pomogą zrelaksować oczy.

W poniższym filmiku dowiesz się:

—————————————————

Kurs online jogi oczu to ponad 3 godziny nagrań + program ćwiczeń i medytacje + wspomagające materiały.

Wystarczy ćwiczyć ok. 15-20 minut dziennie, aby zauważyć różnicę!

—————————————————

  • Co to są okulary ajurwedyjskie?
  • Jak działają?
  • Jak i kiedy ich używać?
  • Czy rzeczywiście poprawiają wzrok?
  • Ile kosztują?

Co to są okulary ajurwedyjskie?

Są to okulary z dużą ilością malutkich dziurek. Zazwyczaj są czarne i plastikowe, ale mogą być też szklane. Kształty i rozmiary dziurek mogą się różnić. Według mnie lepiej kupić okulary większe okulary, bo w tych małych jest naprawdę bardzo ciemno. Ja i Sylwek preferujemy większe okulary. 

Okulary z dziurkami okulary ajurwedyjskie
Zdjęcie okularów z dziurkami z Zenni Optical

Jak działają okulary z dziurkami?

Gdy na coś patrzymy, to światło odbija się od tej rzeczy i wędruje do naszych oczu. Jeżeli mamy założone okulary ajurwedyjskie, to promienie świetlne przechodzą przez małe dziurki i padają pod kątem prostym na nasze oko.  Dzęki temu omijają błąd refrakcji, czyli inaczej błąd załamywania się promieni świetlnych.

Odpowiednio skupione promienie świetlne powinny powędrować do siatkówki i dać Ci ostry obraz. Niestety przy wadach refrakcji (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm) tak się nie dzieje i promienie padają albo za blisko, albo za daleko. Może to być spowodowane nieprawidłową pracą soczewki czy nierówną powierzchnią rogówki. 

  • Przy krótkowzroczności obraz tworzy się przed siatkówką.
  • Przy dalekowzroczności obraz tworzy się za siatkówką
  • Przy astygmatyzmie promienie świetlne padają nierównomiernie na siatkówkę – powodem może być zakrzywiona nieregularnie powierzchnia rogówki
  • Przy starowzroczności soczewka nie ma wystarczającej elastyczności i oko nie może uzyskać wyraźnego obrazu z bliska

Okulary dziurkowane pomagają ominąć błędy załamywania się promieni świetlnych i przy powyższych wadach i w sposób magiczny możemy widzieć wyraźnie 🙂

Okulary mogą posłużyć też do diagnozy, czy nasza wada wzroku jest spowodowana powyższymi czynnikami i da się ją uzdrowić, czy jest to bardziej skomplikowana choroba oczu. Osoba z chorobą oczu nie będzie widziała wyraźniej przez okulary z dziurkami.

Jak i kiedy ich używać?

Możemy je nosić zamiast zwykłych okularów lub soczewek. Najlepiej stosować je w domu np. przy oglądaniu filmu na ekranie komputera lub telewizora. Czynność ta nie powinna być zbyt absorbująca, powinno być to coś prostego np. spacer po ogrodzie. Ja używam ich do oglądania filmów i wywiadów na komputerze, czasami do pisania tekstów. Biorę je też ze sobą do kina. Zauważyłam, że moje oczy są po nich bardziej wypoczęte.  Kilka razy widziałam osoby, które poruszały się w nich po mieście, co wygląda trochę dziwnie 😉

Na pewno nie nadają się do prac graficznych, ponieważ kolory są przyciemnione.  Na pewno nie radzę jeździć w nich samochodem, czy wykonywać inne precyzyjne lub wymagające dobrego oświetlenia czynności np. prac kuchennych.

Czy okulary dziurkowane rzeczywiście poprawiają wzrok?

Na pewno pomagają zrelaksować oczy i przynieść im odrobinę ulgi. Poprawiają wzrok doraźnie, czyli podczas ich noszenia. Oczy mogą ćwiczyć w nich widzenie peryferyjne i wg. niektórych teorii ćwiczą się też mięśnie gałki ocznej, co niestety ciężko mi zweryfikować. Na pewno są świetnym uzupełnieniem programu jogi oczu. Podczas ich noszenia oddychaj powoli i często mrugaj – pomoże to zrelaksować umysł i oczy i może przyczynić się do trwałej poprawy wzroku.

Sylwek również potwierdza, że relaks oczu jest kluczowy w procesie jego uzdrawiania. Warto więc praktykować także relaksacje i medytacje.

Polecam mój kurs jogi oczu z relaksacjami i medytacjami. Kurs jogi oczu jest dla wszystkich, którzy chcą lepiej dbać o swoje oczy i zmniejszyć swoją wadę wzroku.

joga oczu

Ile kosztują?

Takie okulary są bardzo tanie i można je znaleźć już od 2 złotych na Allegro. Ja mam w domu 2 pary. Polecam Ci więc samemu je przetestować. Podziel się także swoim doświadczeniem i czy lubisz je nosić.

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie użyteczny. Planuję także wrzucać więcej artykułów takich jak ten 🙂

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!