Ile czasu medytować? Jak znaleźć czas na medytację? Fakty i mity

Spis treści

W tym wpisie dowiesz się jak długo medytować i jak znaleźć czas na medytacje. Najważniejsza jest wewnętrzna motywacja.

Czy medytacja zajmuje dużo czasu?

Medytacja może zajmować bardzo niewiele czasu jak nawet 1 czy 5 minut. Osoby zaawansowane mogą medytować w ciągu codziennych zajęć i nie przeznaczać żadnego dodatkowego czasu na medytacje. Jednak na początku ważne jest, aby dobrze poznać metodę. Bardzo pomaga w tym specjalnie wyznaczony czas i miejsce. Skupiamy się wtedy jedynie na praktyce medytacji. Dopiero później możemy łączyć tę praktykę z innymi czynnościami.

Medytacja poprawia naszą efektywność i pomaga podejmować lepsze decyzje. Dzięki medytacji możemy zrobić więcej rzeczy w krótszym czasie i mieć więcej energii. Dlatego nawet jeżeli przeznaczymy kilka-kilkanaście minut na medytację, to zyskujemy dużo więcej czasu w ciągu dnia. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, a im więcej medytujemy, tym więcej zyskujemy korzyści.

jak długo medytować ile czasu medytować

Sylwek na początku swojej przygody z medytacją, medytował zazwyczaj w ruchu. Dopiero po odbyciu kursu Vipassany zauważył jak dużo korzyści płynie z siedzącej praktyki medytacji. Codzienna poranna praktyka bardzo korzystnie wpływa na cały jego dzień. Jego umysł jest bardziej klarowny i wypoczęty. Jest bardziej efektywny i udaje mu się więcej zrobić. Warto codziennie medytować, ponieważ tak naprawdę zyskujemy więcej czasu w ciągu całego dnia.

Mahatma Ghandi podobno praktykował codziennie medytację przez godzinę. Gdy nie miał czasu, medytował 2 godziny. Dzięki temu mógł zyskać bardziej klarowny, spokojny umysł i zyskać więcej czasu w swoim życiu. Jak widzisz medytacja działa bardzo przewrotnie ?

Zobacz nasz kompletny przewodnik Jak medytować., gdzie znajdziesz więcej wskazówek, aby rozpoczać swoją przygodę z medytacją.

Jeżeli masz swoje pytanie lub negatywne przekonanie na temat medytacji, daj znać, a postaramy się na nie odpowiedzieć. Zapisz się do newslettera, aby śledzić nasze wpisy!

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!