Bangkok – transport, czyli jak poruszać się na miejscu

Spis treści

W tym wpisie przedstawiam z jakiś środków transportu korzystaliśmy i które polecamy 🙂

Jak się poruszać na miejscu?

Bangkok jest miastem bardzo zakorkowanym i to chyba o każdej godzinie. Najszybciej więc jechać metrem, skuterem, albo łódką 😀

Ulica z Bangkoku
Ulica z Bangkoku

My korzystaliśmy z tańszych opcji, czyli:

  • GrabCar – taki azjatycki Uber. Zaletą są dobre ceny, są one zmienne od godziny, ilości kierowców podobnie jak w Uberze. Wadą jest to, że czasami ciężko się spotkać w kierowcą. Drogi w Bangkoku są ogromne i 2-ga strony ulicy, to czasem jak 2-ga strona autostrady, do tego kierowca też nie może sobie o tak zawracać. Więc czasem spędzaliśmy sporo czasu, żeby znaleźć punkt odbioru. Czasami są duże korki i kierowcy anulują przyjazd. Za pierwszym razem jak jechaliśmy do naszego mieszkania, okazało się że kierowca źle skręcił, potem musiał zawracać, znowu czekać w korku, potem był duży problem, żeby znaleźć nasz budynek na osiedlu. Na szczęście kierowca był bardzo miły i życzliwy i nie zapłaciliśmy drogo 100 THB. Jeżeli jedzie się w pojedynkę to można tanio złapać GrabBike, czyli skuter i szybko omijać korki.
tuk tuk
Kierowca tuk-tuka ucinający sobie drzemkę
  • Metro – można szybko ominąć korki, ceny są niskie, ale w godzinach szczytu bardzo wzrastają np. 35 THB za przejazd. Bilet, czyli żeton można kupić w kasie, albo w automacie. Po wyjściu z metra oddaje się go, wrzucając do bramki.
  • Tuk-tuk, czyli skuter z ozdobną przyczepką dla pasażerów – przejażdżkę traktowaliśmy też jako atrakcje. Cenę dobrze jest negocjować przed jazdą, bo kierowcy widząc turystów, często je zawyżają. Tuk-tuk jest dość szeroki i nie omija korków, a kierowcy często nie znają się na mapach, więc najlepiej jeździć nim tylko do znanych atrakcji. Pojazdy nie mają okien, więc trzeba się liczyć z wdychanym smogiem i wiatrem w oczy. Mimo tego, jazda tuk-tukiem sprawia sporo frajdy.

    bilet Bangkok
    Bilet za łódź, czyli ok 1 zł
  • Długa łódź – tani i szybki sposób komunikacji, a do tego bardzo atrakcyjny. Idzie się na przystanek nad rzekę, czeka chwile i podpływa łódź. Bilety kupuje się na łodzi u chodzącego po jej brzegach kasjera. Należy jedynie uważać na przyspieszone łodzie, które nie zatrzymują się na wszystkich przystankach. Raz popłynęliśmy przez to za daleko i musieli wracać autobusem.
    autobus Bangkok
    Siedzimy w autobusie

     

  • Autobus – sposób tani, ale za to stoimy w korkach. Po za tym często nie ma klimatyzacji ani filtra na rurę wydechową, więc podróż nie należy do przyjemnych. Bilety kupuje się w środku u kasjerki. Niektóre kasjerki bardzo stukają swoim metalowym portfelem, co jest dość przerażające. W życiu nie chciałabym mieć takiej pracy… Rozkładu jazdy nie ma, na Google można znaleźć co ile czasu mniej więcej jeździ dana linia. Dobrze jest machać kierowcy, żeby się zatrzymał, bo zdarzyło nam się, że autobus przejechał nam koło nosa…

 

 

 

Opowiadamy o naszych doświadczeniach związanych z poruszaniem się po Bangkoku. Opowiadamy między innymi o takich środkach lokomocji jak: Grab Car, Tuk Tuk, łódka, metro, autobus.

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!