Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie 'Kim jestem?’ – Medytacja prowadzona 17 min

Spis treści

Zapraszamy na praktykę medytacyjną z Sylwkiem, podczas której będziesz poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej tożsamości.

Skup się na oddechu i zrelaksuj swoje ciało, a następnie pozwól sobie na odkrywanie prawdziwego „ja”.

Medytacja prowadzona „Kim Jestem?”

Poniżej transkrypcja medytacji:

Witam Cię serdecznie. Dzisiaj poprowadzę Cię przez praktykę medytacyjną, w której będziesz poszukiwać odpowiedzi na pytania odnośnie tego kim w istocie jesteś. Podczas praktyki bądź dla siebie wyrozumiały i życzliwy. 

Teraz upewnij się, że jesteś w wygodnej stabilnej pozycji.

Zacznij od skupienia uwagi na oddechu. Oddychaj powoli i głęboko. Obserwuj, jak z każdym oddechem Twoje ciało staje się coraz bardziej rozluźnione i zrelaksowane.

Teraz przenieś swoją uwagę do stóp. Poczuj, jak Twoje stopy stają się coraz cięższe i bardziej zrelaksowane. Oddychaj i pozwól, aby to uczucie rozprzestrzeniło się na nogi… biodra… brzuch… klatkę piersiową… ręce… oraz głowę….

Kiedy Twoje ciało jest już zrelaksowane, zwróć uwagę na swoje myśli. Obserwuj je uważnie, nie oceniając ani nie angażując się w nie. Przypomnij sobie, że myśli są tylko tymczasowymi formami, które pojawiają się w świadomości a następnie znikają…

Teraz skup się na pytaniu: „Kim jestem?”. Pozwól sobie, aby to pytanie zaistniało w Twojej świadomości, nie szukając natychmiastowej odpowiedzi… Wszystko co się pojawia w świadomości i po chwili odchodzi, nie jest w istocie Tobą. Ty jesteś trwalszy, niż każda z chwilowych form, one zaistniały w Twojej świadomości.
Myśli przychodzą i odchodzą, odczucia, emocje pojawiają się i znikają…

Zadaj sobie kolejne pytanie: „Gdzie jest 'ja’?”. Pozwól, aby Twoja uwaga badała to pytanie z ciekawością i otwartością, nie próbując znaleźć konkretnej lokalizacji dla Twojego poczucia „ja”… Jeżeli masz wrażenie, że JA istnieje w konkretnym miejscu, przyjrzyj się temu JA… jak ono wygląda i czym się charakteryzuje… Ty postrzegasz JA w tym miejscu, czy może tamto JA obserwuje Ciebie? 🙂 Gdzie jest JA…?

Pozwól, aby te pytania pozostały w Twojej świadomości, a Twoje ciało stawało się coraz bardziej zrelaksowane. Oddychaj głęboko i powoli, czując, jak każdy oddech przynosi spokój i głęboki relaks.

Pamiętaj, że zasługujesz na życzliwość i wyrozumiałość. Zarówno podczas praktyki medytacyjnej jak i  po prostu na co dzień. Akceptuj i przyjmuj wszystkie swoje uczucia, myśli i doświadczenia, które się pojawiają, traktując je z ciepłem i zrozumieniem.  Uświadom sobie, że Twoja praktyka medytacyjna jest drogą do głębszego zrozumienia siebie i świata.

Dziękuję Ci za tę wspólną praktykę medytacyjną. Teraz możesz otworzyć oczy i powoli wrócić do otaczającej Cię rzeczywistości lub pozostać w tym stanie ciała i umysłu tak długo jak tylko zechcesz.

Wszystkiego dobrego
Sylwek

Mamy nadzieję, że ta medytacja prowadzona była dla Ciebie inspirującym przeżyciem. Zapraszamy Cię do posłuchania innych medytacji z kategorii rozwój duchowy. Do zobaczenia!

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!