Jak wybrać technikę medytacji dla siebie?​ 6 wskazówek

Spis treści

„Najlepsza medytacja to medytacja, która działa dla ciebie na danym etapie życia.”

W tym wpisie przestawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać medytację dla swoich potrzeb.

Czerp korzyści z medytacji

Jak zapewne wiesz, medytacja przynosi dziesiątki korzyści i coraz więcej osób ją praktykuje. Szukasz informacji w Internecie lub w księgarni i widzisz, że istnieje wiele różnych stylów medytacji. Zastanawiasz się, która droga jest dla Ciebie najlepsza…

Każda medytacja ma swoje cechy

To bardzo ważna kwestia. Różne rodzaje medytacji mają inne zalety i cechy. Niektóre z tych rodzai będą na Ciebie działać lepiej niż inne — podobnie jak dyscypliny sportowe lub diety. W różny sposób działają na różne osoby. Każdy ma swoje preferencje i potrzeby.

medytacja jak wybrać medytację

Niezliczone techniki medytacji

Istnieją dosłownie setki (jeśli nie tysiące) rodzajów medytacji, więc tutaj zostaną przedstawione tylko te najbardziej popularne. Celem tego artykułu jest pomóc Ci w eksperymentowaniu z różnymi technikami medytacji i znalezieniem tych, które będą dla ciebie najlepsze.

Eksperymentuj z medytacją

Znalezienie odpowiedniego stylu i praktykowanie go z właściwym podejściem jest ogromnie ważne. Nie ma drogi na skróty ze znalezieniem właściwego rodzaju medytacji dla siebie. Musisz eksperymentować i znaleźć taki, który najlepiej pasuje do twoich unikalnych potrzeb i osobowości.

Pozycja ciała

Zalecana pozycja ciała w medytacji jest bardzo podobna dla różnych metod siedzących. Z tego względu zostanie ona omówiona bardziej szczegółowo tylko raz – w pierwszej technice (medytacja Zen).

Mamy nadzieję, że te wskazówki są dla Ciebie przydatne. Zobacz koniecznie nasz wpis rodzaje medytacji, aby znaleźć medytację dla siebie. 

Podobał Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to dołącz do naszej społeczności, aby otrzymywać inspirujące materiały o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Dziękujemy!

Ela i Sylwek

Cześć, witamy Cię na naszym blogu o medytacji i ćwiczeniach oddechowych. Chcemy Cię zainspirować naszymi sposobami, dzięki którym jesteśmy bardziej zdrowi i szczęśliwi.

Otrzymaj prezent!

Powiązane posty

Otrzymaj za darmo 7 medytacji na start

Zacznij swoją przygodę z medytacją, zmniejsz stres i zadbaj o swoje zdrowie!